Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak wcale je zaaranżować?

Prasóweczki

Akwarium dla bojownika – jak tak je zaaranżować? Bojowniki, ze powodu na proste drogie ubarwienie, dość często chciane są do hodowli w codziennych zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które znajdujemy na bliskich pupili, no i rybki potrzebują określonych warunków do utrzymania dobrej sytuacji i zdrowia.

Niezmiernie istotnym jest, by podać im jako najatrakcyjniejsze warunki do rozwoju – dzięki temu będziemy mogli napawać się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom doskonałe warunki do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to grona bardzo niebezpieczne – wymagają one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W piłkach rybki często ulegają dezorientacji i znajdują w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia polepsza się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba typów istnieje dumniejsza, akwarium powinno pamiętać co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, a w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w możliwościach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak aby możliwe było zwykłe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, należącymi do większości ryb labiryntowych, natomiast wtedy oznacza, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie być dokładnie zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Ma więc i kolejną zaletę – chroni ryby przed za wysokim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto umieścić na kilka roślin, które będą stosowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy drugie czynniki podłoża, jak skały w głębszym kolorze. Da nam to wspaniałe warunki do praktyk tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie winno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla zachowania jej prawdziwej formy.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments