Ekologiczna menstruacja? Tak, to możliwe! Poznaj bliżej majtki menstruacyjne!

Ekologiczna menstruacja? Tak, to możliwe! Poznaj bliżej majtki menstruacyjne!

Artykuł Miesiąca

Majtki menstruacyjne to jeden z alternatywnych środków higienicznych do podpasek jednorazowych czy tamponów, które po zużyciu rozkładają się dziesiątki czy nawet setki lat. Do ekologicznych rozwiązań stosowanych podczas miesiączki zalicza się kubeczek menstruacyjny, wielorazowe podpaski oraz bieliznę menstruacyjną. Czym ona jest? Czy warto w nią zainwestować? Twoje pytania i wątpliwości rozwiejemy w poniższym tekście!

Czym jest bielizna menstruacyjna?

Bielizna menstruacyjna to majtki wielokrotnego użytku. Są one wyprodukowane z naturalnych materiałów i posiadają kilka warstw, które mają chłonąć wilgoć i zapobiegać przed ewentualnymi przeciekami. Po użyciu wystarczy je zaprać, uprać i wysuszyć – w taki sposób są one gotowe do ponownego założenia. Dzięki bieliźnie menstruacyjnej możemy zadbać o ekologię poprzez ograniczenie ilości produkowanych odpadów.

Jak działają majtki menstruacyjne?

Dzięki kilku chłonnym warstwom, majtki menstruacyjne nie przeciekają. Z tego powodu, podczas ich noszenia nie potrzebne nam są już dodatkowe środki higieniczne. Można je jednak nosić jako wsparcie dla tamponu czy kubeczka menstruacyjnego. Majtki menstruacyjne działają identycznie jak podpaska z wyjątkiem tego, że są bardziej chłonne. 

Czy majtek menstruacyjnych używa się tylko podczas miesiączki?

Nie! Wbrew swojej nazwie, bielizna menstruacyjna nie została stworzona tylko do noszenia podczas okresu. Można jej używać podczas skąpych, obfitych i normalnych miesiączek – ale to nie wszystko! Majtki menstruacyjne sprawdzą się również podczas snu, w czasie połogu czy przy problemach z nietrzymaniem moczu.

Zalety majtek menstruacyjnych

Pierwszą i jednocześnie jedną z najważniejszych zalet jest fakt, że bielizna menstruacyjna jest ekologiczna. Dzięki niej produkujemy mniejsze ilości odpadów. Jakie jeszcze inne zalety posiadają majtki menstruacyjne?

  • Ekonomiczność – kupując jedną parę majtek i odpowiednio o nią dbając mamy pewność, że starczy nam ona na lata, co pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, które co miesiąc byłyby wydawane na jednorazowe środki higieniczne,
  • komfort i bezpieczeństwo – majtki menstruacyjne produkowane są z oddychających, przewiewnych i bawełnianych materiałów, dzięki którym możemy zapomnieć o podrażnieniach czy infekcjach; ponadto, zawierają one niesamowitą warstwę chłonną, która zapewnia bezpieczeństwo na co dzień i w nocy,
  • wielofunkcyjność – jak już zostało to wspomniane, bielizna menstruacyjna przeznaczona jest do noszenia nie tylko podczas miesiączki, ale i w okresie połogu, nietrzymania moczu, nadmiernej potliwości czy przy upławach.

Jak odpowiednio dbać o majtki menstruacyjne, aby posłużyły nam przez długi czas?

Niektórzy mogą sobie pomyśleć, że bielizna menstruacyjna wymaga specjalnego i kosztownego traktowania. Nic bardziej mylnego! Zużyte majtki należy zaprać ręcznie pod zimną wodą, a potem można dodać do tej czynności mydło do plam. Następnie wystarczy wrzucić je do pralki z bielizną czy innymi ubraniami i włączyć urządzenie na cykl delikatny. Pamiętaj jednak, aby nie wlewać żadnych płynów zmiękczających. Potem należy wywiesić je w przewiewnym miejscu i poczekać aż wyschną. Majtek menstruacyjnych nie suszymy w suszarce bębnowej!

Ekologiczne majtki menstruacyjne od WIMIN!

WIMIN jest kobiecą marką, która w swojej ofercie posiada aż cztery modele majtek menstruacyjnych. Każda para dostępna jest w wielu rozmiarach! Wejdź na ich stronę internetową i kup jedną parę dla siebie! Pozwól sobie na komfort, wygodę i bezpieczeństwo.

 

Źródło: https://allwimin.com/pl/

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments