{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak budować historię kredytową?

Polecane i promocje Prasóweczki

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w awaryjnych przypadkach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. Jak zbudować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest historia kredytowa. Pod tym hasłem ukrywa się nasza przeszłość związana z zaciąganiem pożyczek oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą historię kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli zamierzamy złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, by nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak dbać o taką historię?

Pozytywna historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka spłaconych już pożyczek lub parę wiadomości odnośnie zakupów ratalnych spłaconych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich sytuacji głównym problemem staje się brak wiadomości, na podstawie których bank mógłby ocenić wiarygodności potencjalnego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla banków niezbyt wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments