Jaki styropian wybrać do izolacji fasady

Jaki styropian wybrać do izolacji fasady

Warto przeczytać

Jesteś w trakcie termoizolacji swojego domu? Musisz zdecydować o tym, jaki styropian wykorzystać do izolacji? Do wyboru masz klasyczny biały styropian, styropian nakrapiany, a także styropian grafitowy? Nie wiesz, który z nich wybrać? Przedstawiamy korzyści każdego z nich.

Styropian biały

Jest to najbardziej popularny rodzaj styropianu, który można kupić w praktycznie każdym składzie. Jego duża dostępność i najniższa ze wszystkich cen sprawia, że to właśnie jego wybiera większość inwestorów do ocieplania domów. Styropian biały występuje w wielu grubościach, pozwalających łatwo dopasować potrzebną dla siebie grubość.

Styropian biały nakrapiany

W sprzedaży spotkać również można styropian biały, nakrapiany grafitem. Grafit jest bardzo dobrym izolatorem, który tylko polepsza właściwości styropianu. Im jest go więcej, tym lepiej. Jeśli zdecydujemy się zastosować styropian grafitowy, będziemy mogli uzyskać jego mniejszą grubość. Oczywiście wszystko zależy od tego, jaka będzie zawartość grafitu w styropianie.

Styropian grafitowy

Jest to najlepszy rodzaj styropianu dostępny w sprzedaży. Posiada on bardzo dobre właściwości izolacyjne – o wiele lepsze niż styropian biały i nakrapiany. Oczywiście w ślad za wysoką jakością podąża także wyższa cena – czy warto dopłacać za styropian grafitowy? Naszym zdaniem jak najbardziej tak. Po pierwsze uzyskamy znacznie lepszą izolacyjność termiczną budynku, a tym samym straty ciepła będą o wiele mniejsze. Można również zdecydować o uzyskaniu takiej samej izolacyjności termicznej jak w przypadku styropianu białego grubości 15 cm, przy zastosowaniu styropianu grafitowego 8 cm. Ma to szczególnie duże znaczenie wtedy, kiedy zależy nam na uzyskaniu oryginalnego wyglądu budynku, bez ścian pogrubianych przez dodatkowe warstwy styropianu. Termomodernizacja domu to inwestycja kosztowna, ale mająca wiele korzyści. Przede wszystkim odbije się to korzystnie na rachunkach za ogrzewanie zimą. Również latem doświadczymy większego komfortu, kiedy pomieszczenia nie będą się tak szybko już nagrzewać. Przewidujesz że może ci braknąć pieniędzy na termomodernizację? O nic się nie martw – w rezerwie czeka na ciebie pożyczka bez BIK.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments