Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak drogie w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Prasóweczki Wiadomosci

Testy koronawirus – dlaczego są tak cenne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są podstawowe znaczenie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ właśnie na ich przyczynie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy mają podobne objawy, a mogące stanowić rezultatem np. grypy czy nowej choroby, nie będącej nic zgodnego z trudnym wirusem.

Już do szpitala mogą trafić, jednak zarówno osoby chore kiedy oraz ostatnie z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego duże miejsce ma służenie jak najwyższej ilości testów, też tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są proste w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i komunikat z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, oraz do ostatniego dodana jest też informacja i diluent (1-2 prace na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na granicy wykrycia przeciwciał IgM w terminie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po kontakcie z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co pozwala optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W rozmiarze skuteczności działania testów utrzymuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre wyniki nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa trwa od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne właśnie na zbytu to specyficzne i najdroższe narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie korzystały kontakt z chorymi lub nosicielami na istotne znaczenia jeżeli należy o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na wszystkim świecie, w tym jeszcze w Polsce. Wyniki testów są na końcu szybko dostępne, aby móc wdrożyć postępowanie posiadające na końca odizolowanie osób potencjalnie chorych czy mających kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu przenoszenia się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments